28 Temmuz 2011 Perşembe

Fotoğraf Çektirmeyi, Fotoğrafa Model Olmayı Oldum Olası Sevdim Ben...


 Bir fotoğraf vardı aile albümümüzde. Benim fotoğrafım. Annem 20 günlüktün diyor. Ama mümkün değil diyorum 20 günlük olmam 'kocaman' duruyorum çünkü. Yüzüm kıpkırmızı, ayaklarım çıplak, üzerimde pijamalarımla annemin kucağındayım. Yüzüm o kadar hüzünlü duruyor ki... Albümden kopartmıştım o fotoğrafı acaba bulabilir miyim ? Kimbilir nerelere koydum sıkıştırıp.
 Albümleri kucağıma toplayıp tek tek sayfalarını çevirdiğim zamanları çok iyi hatırlıyorum, çocuktum. Bir sabah bakardım bir akşam sonra öğlen. Fotoğraflara bakmayı da severdim, fotoğraf çektirmeye bayıldığım gibi. Sanırım bu durum daha çok kız çocuklarına özgü bir şey. Erkek kardeşim ağlardı hep, onu susturmaya çalışırdık. 'Sus yavrum haydi sus ! Haydi şimdi amcaya bak bakalım!' 
Bense bayılırdım fotoğrafçı diye! Kocaman gülerdim o amcaya.  Pozlar verirdim. Ellerimi belimin üzerine koyup, kırıtırdım popomu ve hala fotoğraf çeken o amcaya, o abiye, o ablaya bu pozu verir küçük kız çocukları ve evet büyük kız çocukları da. Gözlerimi kırpar kırpar dururdum. Böyle güzel mi? diye sorardım. Yani görüyorum ki bendeki bu fotoğraf çektirme merakı taaa eskilerden 90'lı yıllardan, çocukluğumdan.
 Geçtiğimiz hafta sonlarından bir pazar günü fotoğrafçı arkadaşım Emrah'la Kınalıada'ya fotoğraf çekimi yapmaya gittik. Ay söylemesi bile çok havalı değil mi :) ? Hava o kadar sıcaktı ki eriyoruz resmen ama içimizdeki fotoğraf çekmek ve çektirmek aşkı bize enerji veriyor. Emrah'ın sırtında kocaman bir fotoğraf makinası ve aletleri çantası benim kolumda değiştirip değiştirip giyeceğim çeşitli kıyafetler çantası. Yokuş tırmanıyoruz ve ölüyoruz sonra tekrar tırman öl tırman öl öl l l l ... 
 Sonuç olarak etraftaki insanların dikkatini çekiyoruz elbette. Bakanlar, izleyenler, dergiye mi çekiyorsunuz diyenler- nasıl hava atıyorum aman allam- O kadar güzel fotoğraflar çekti ki Emrah, bayıldım kendime! Böyle de megolaman kesildim başınıza :) İşte çekilen 400 küsür fotoğraftan bazıları. Yani Emrah'tan koparabildiklerim :) 

Vinatage Photo Shooting 
Elbise: H&M
Ayakkabı: Stradivarius - Sevgilimin ( Noel Baba ) yeni yıl hediyesi. 
Çoraplar: Annem almış. Çok büyük ihtimal pazardan :) 
Ojeler: Flormar 


Elbise: Terkos Pasajı
Ayakkabı: Next- 2009 yılında Londra'dan almıştım:)  

Tüm fotoğraflar Emrah Öztürk tarafından çekilmiştir. Kendisinin çalıştığı stüdyo Cihangirde'dir. Modeli olmak isteyen arkadaşlar irtibate geçebilirler :) 

Fotoğrafı sevin, çekilin, bakın, içinde olun bir şekilde ! 

Anne ben artiz oldum ! 

Öznur 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder